E FUNDIT/ Sulmohet Tom Doshi në Shkodër
AAK përkrah idenë e Limajt për demarkacionin
Përfaqësues të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, lidhur me marrëveshjen e arritur për Demarkacionin, kanë deklaruar se është mundësi jo vetëm të rishikimit por edhe të korrigjohet marrëveshja e arritur në vitin 2015.

Ata në një konferencë për media kanë thënë se kjo është një marrëveshje që merr obligime shtetërore dhe AKK do t’i përkrah proceset në vazhdim.

Sekretari i AAK-së, Blerim Kuçi tha se demarkacioni ka qenë një proces i stërzgjatur dhe marrëveshja që u bë, shpreh vullnetin politik mes dy shteteve.

“Kjo marrëveshje e prek edhe mundësinë jo vetëm të rishikimit por edhe të korrigjimit që ka qenë ajo e vitit 2015. Kjo është një marrëveshje që merr obligime shtetërore dhe ne do ta përkrahim në proceset në vazhdim”, tha ai.

Shtuar më 16/02/2018, ora 13:40
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori