AAK feston 12-vjetorin
Blerim Shala
Partia Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka festuar të mërkurën 12-vjetorin">12-vjetorin e krijimit të saj. Gjatë një ceremonie të posaçme, nënkryetari i AAK-së, Blerim Shala ka komentuar veprimtarinë e partisë gjatë kësaj dekade.

“Në 12 vitet e fundit, AAK, si asnjë parti tjetër në Kosovë, është rrëzuar dhe është ngritur sërish. Gjithashtu, ajo është larguar nga suksesi politik në momentet kur ka qenë fare pranë tij”, ka thënë Shala.

Sai i përket liderit Haradinaj, Shala është shprehur i bindur për rikthimin e shpejtë të tij. /albeu.com/
Shtuar më 02/05/2012, ora 18:16

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori