E FUNDIT/ Milani nuk i ndahet Interit, kuqezinjtë mundin Romën por dëmtohet Ibra (
AAK dhe Nisma pajtohen për krijimin e "boshtit opozitar"
Përmes një njoftimi të shpërndarë për mediat nga zyra e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, thuhet se AAK dhe NISMA për Kosovën, janë marrë vesh për inicimin e krijimit të boshtit opozitar në Kosovë.

Sipas këtij njoftimi liderët këtyre dy partivë, sot në orën 16.00, në selinë e NISMA-s, nënshkruajnë marrëveshje bashkëpunimi. “Marrëveshja mbetet e hapur për parti të tjera dhe përfaqësues të Shoqërisë Civile e përsonalitete nga jeta publike”, thuhet në fund të njoftimit.

AAK e Nisma në takim, pasdite konfirmohet koaliconi
Në këto momente në zyrat e AAK-së në Prishtinë, përfaqësues të dy partive opozitare, AAK dhe Nisma po zhvillojnë një takim, ku po i diskutojnë detajet e fundit të një koalicioni parazgjedhor të cilit do ta nënshkruajnë sot.

Mësohet se pjesë e këtij takimi ka qenë përfaqësues nga Nisma janë Bilall Sherifi dhe Endrit Shala, transmeton lajmi.net. Takimi është duke u zhvilluar me dyer të mbyllura dhe pa praninë e mediave. /albeu.com/
Shtuar më 18/04/2016, ora 10:53

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori