AAK dhe NISMA pajtohen me parimet e Vetëvendosjes
Blloku LDK-AAK-NISMA thonë se janë të gatshëm të qeverisin me Vetëvendosjen.

Ahmet Isufi nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, dhe Bilall Sherifi nga Nisma për Kosovën, kanë thënë se pajtohen me përfaqësuesin e Lidhjes Demokratike, Kujtim Shala, se parimet e Vetëvendosjes janë të pranueshme dhe se pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese, do t’i fillojnë bisedimet për lidhjen e një koalicioni të mundshëm.

Ndërsa, Dadran Molliqaj nga VV-ja e ka përshëndetur përafrimin parimor të bllokut, edhe pse nuk ka informacione të detajuara lidhur me çfarë ka rënë dakord koalicioni. /albeu.com/
Shtuar më 10/08/2014, ora 12:30
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori