AAK dhe LDK-Ibrahim Rugova, bashkë në zgjedhje
Alanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK)
Përmes një komunikate për media të lëshuar nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), është bërë e ditur edhe zyrtarisht se sot, në orën 17:00, në Rezidencën Presidentit Historik Dr. Ibrahim Rugova, në lagjen Velania, do të nënshkruhet marrëveshja për koalicion parazagjedhor midis AAK-së dhe Listës "LDK-Ibrahim Rugova".

Marrëveshja është arritur pas bisedimeve paraprake midis AAK-së dhe Ukë Rugovës.

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) dhe Lista “LDK-Ibrahim Rugova” do të garojnë në zgjedhjet e jashtëzakonshme të 12 dhjetorit me një listë të përbashkët zgjedhore.

Shtuar më 10/11/2010, ora 16:00
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori