A po vepron me dyfytyrësi BE-ja ndaj Serbisë?
Bashkimi Evropian ka deklaruar publikisht se pret nga të gjitha shtetet e Evropës që ti bashkangjiten sanksioneve kundër Rusisë.

Mirëpo, Serbia nuk ka pranuar ti vendosë sanksione Rusisë dhe nga ana tjetër shpreh gatishmëri të mbajë raporte të mira edhe me Brukselin.

“Për marrëdhëniet Serbi-Rusi nuk kam koment të veçantë”, ka thënë Kocijançiç.

Ndërsa, ajo ka shtuar se sa i përket Serbisë, pret nga ky shtet që ti bashkangjitet sanksioneve që po i vihen shtetit rus.

E, ndërsa Aleksandër Vuçiç i premtoi Putinit se Serbia nuk do ti vendosë sanksione Rusisë./albeu.com/


Shtuar më 17/10/2014, ora 16:22

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori