A ishte sa "për sy e faqe" arrestimi i "terroristëve"?!
Menjëherë pas arrestimit të 40 personave që dyshohet të kenë qenë në luftën e Sirisë dhe të Irakut, kanë ardhur edhe arrestimet e para.

Zafir Berisha, Kryetar i Bashkimit Demokratik në Prizren dhe njëherësh edhe Deputet në Parlamentin e Kosovës, ka thënë se aksioni policor në arrestimet e sotme ishin sa për reklamë.

“Lutem që kjo qe ka ndodh sot të mos jetë bërë për reklamë, siç ka ndodh shpesh në Kosov, se si shumë po lavdërohen per namin qe kanë bërë”, ka shkruar Berisha në Facebook.

Ndryshe, aksioni që u krye sot në të gjithë territorin e Kosovës ndaj personave që shkojnë dhe luftojnë në vendet e Lindjes së Mesme ka qenë më i madhi i ndërmarrë ndonjëherë nga forcat e policisë së Kosovës. /albeu.com/
Shtuar më 11/08/2014, ora 17:28

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori