A i ka votat PAN-i për qeveri? Ja çfarë thotë deputeti i LDK-së
Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Anton Quni, ka thënë se koalicioni të cilit ai i takon, LDK-AKR-Alternativa, nuk ka asnjë deputet që ka disponim që të jap votën pro PAN-it me të cilat do të mund të kenë shumicën në qeveri.

“Është e pamundur që PAN-i të sigurojë votat për të marrë votëbesimin e qeverisë dhe krijimin e saj”, ka thënë Quni në RTK.

Koalicioni LAA ka qëndrim që aty ku është PDK-ja, të mos ketë bisedime. Nëse ndonjë deputet mund të ndërrojë qëndrim, është përgjegjësi e tij”, tha ai.

Quni bëri me dije se ka shokë e miq edhe në partitë e tjera, duke shtuar se se nuk ka pasur ftesë nga ana e koalicionit që ka marrë më shumë vota që të jetë pjesë e bisedimeve. /albeu.com/
Shtuar më 11/07/2017, ora 21:34

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori