A është e Kosovës, Gjykata Themelore në veri?!
Veriu i Kosovës duket se gjithnjë e më shumë "po e injoron" shtetin e Kosovës.

Aty, Gjykata Themore nuk funksionon më, që pas protestave të serbëve kundër pavarësisë së Kosovës.

Jo shumë larg nga kjo gjykatë, vepron edhe gjykata paralele, e cila paguhet nga Beogradi.

Në këto gjykata, e vetmja që mban seanca është vetëm EULEX-i dhe askush tjetër.

Zëdhënësja e EULEX-it thotë se kur të arrihet marrëveshja për gjyqësorin, ky mision do të ndihmojë në këtë drejtim./albeu.com/
Shtuar më 05/08/2014, ora 12:08
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori