E FUNDIT/ Zaev jep dorëheqjen
A do ti binden serbët shtetit të Kosovës?
Serbët e Kosovës do ta kenë furnizuesin e tyre të energjsië elektrike, sikundër e ka çdo qytet në të gjithë Republikën.

Një gjë e tillë është e mundur, pas nënshkrimit të marrëveshjes në mes kryeministrit të Kosovës dhe atij të Serbisë në shtator të vitit të kaluar.

Në këtë mënyrë, nëse marrëveshja implementohet, mund të kemi edhe një "integrim" të veriut brenda shtetit të Kosovës, së paku në energjitikë. /albeu.com/
Shtuar më 19/09/2014, ora 10:26
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori