A do ti bëjë bashkë Thaçin me Vuçiçin Merkeli?
Pëlqej
Në Konferencën e Berlinit për Ballkanin Perëndimor, mes tjerash merr pjesë edhe kryeministri i Serbisë, Aleksandër Vuçiç dhe ai i Kosovës, Hashim Thaçi.

Bisedimet Kosovë-Serbi janë ndërprerë për shkak të proceseve zgjedhore në të dy vendet dhe me këtë kanë marrë fund edhe takimet e shpeshta në nivel të kryeministrave që mbaheshin në Bruksel.

Por, pas kësaj pauze, Hashim Thaçi dhe Aleksandar Vucic mund të takohen gjatë Konferencës në Berlin e cila fillon sot.

Një pyetje të tillë e kanë ngritur edhe mediat serbe, të cilat shkruajnë "se edhe sikur të ndodhë që Merkel ti pajtojë kryeministrat, do të jetë e vështirë qe ata ti shtrijne doren njeri-tjetrit". /albeu.com/

Shtuar më 28/08/2014, ora 12:34
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori