A do të ndërhyjnë ndërkombëtarët për ta "shpëtuar" Kosovën?
Kosova ka 4 muaj që nuk po del nga kriza politike ku është përfshirë.

Kjo krizë ka lindur për shkak se liderët partiakë nuk bien dakord për kryeparlamentarin dhe më tej për qeverinë e re.

Në të tilla kushte është hedhur ideja se zgjidhja mund të vijë nga ndërkombëtarët.

Shumë analistë e kanë pare si një shenjë të mirë ndërhyrjen ndërkombëtare, në kushtet kur kjo zgjidhje nuk gjendet mes vetë politikanëve.

Përkundër, këshilltari i parë i Ramush Haradinajt, Avni Arifi e shikon ndërhyrjen ndërkombëtare si diçka që tregon se liderët kosovarë nuk janë të aftë të zgjidhin ngërçin që ka përfshirë vendin.

Arifi thekson se shpreson që PDK-ja ta kuptojë se nuk është shumicë dhe ti hapë rrugën partive në koalicion. /albeu.com/
Shtuar më 05/10/2014, ora 17:16

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori