A do të jetë Haradinaj kryeministër?
Ramush Haradinaj nuk do të ketë më mundësi të jetë kryeministër, në rast se Kosova shkon në zgjedhje të jashtëzakonshme.

Zgjedhjet mund të jenë e vetmja mundësi për Kosovën për të dalë nga kriza institucionale, raporton Rel.

Një kandidaturë të mundshme për kryeministër, edhe nëse LDK, AAK dhe Nisma do të arrinin koalicion parazgjedhor, do ta synonte LDK-ja, si partia më e madhe në koalicion.

Megjithatë, në partinë e Haradinajt besojnë se ai do të jetë kryeministër i ardhshëm i Kosovës.

“Në zgjedhje nuk shkohet. Gjykata Kushtetuese nuk e çon Kosovën në zgjedhje, sepse nuk e ka atë mandate. Nuk jap përgjigje për ëndrrat e PDK-së”, tha Arifi. /albeu.com/
Shtuar më 20/08/2014, ora 15:42
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori