A do rrënohet partia e Krasniqit nga PDK-ja
Zhvillimet në PDK dhe largimet e disa anëtarëve të saj në partinë e re të Jakup Krasniqit janë komentuar nga publicistët.

Sipas publicistit Halil Matoshi, ndarja e të pakënaqurve nga një parti është shumë normale në një demokraci, ndërsa funskionet jo gjithmonë janë të dëmshme.

Matoshi thekson se ndarja e një fraksioni-njerëzit e Jakup Krasniqit dhe Fatmir Limajt mund të hyjnë sërsh në loalicionme partinë nënë, shkruan Bota Sot.

“Mirëpo Krasniqi poqë se me iniciativën e tij qytetare do të garantonte për marrjen e Drenasit, në zgjedhjet e nëntorit të sivjetmë, jam i bindur se ai do të fitonte dhe do ta dëmtonte sado pak PDK-në. PDK-ja megjithatë vazhdon të jetë parti monolite dhe e fortë, ndonëse çarjet e para paralajmërojnë një udhë bash sikur të LDK-së”, shprehet Matoshi.

Ndërsa Bexhet Shala ka bindjen formimi i një partie të re nga Jakup Krasniqi mund të arrijë të marrë një pjesë të elektoratit sidomos në Malishevë dhe në Drenas. /albeu.com/
Shtuar më 01/09/2013, ora 13:05

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori