A do i bashkohet NISMA-s Aida Dërguti?
Deputetja Aida Dërguti gjatë ditës së djeshme ka bërë të ditur se tashmë largohet nga çdo post të cilin kishte në Lëvizjen Vetëvendosje.

Zhvillimet e fundit në Vetëvendosje, nxorën në pah edhe mosmarrëveshjet në mes anëtarëve të kësaj partie, shkruan Indeksonline.

E ditë më parë në media të shumta është rapotuar për një kalim të mundshëm të Dërgutit në partinë ‘Nisma për Kosovën’.

Sot Dërguti është pritur në hollin e Kuvendit të Kosovës pikërisht nga shefi i Grupit Parlamentar të Nismës, njëherësh një ndër figurat e para të kësaj partie, Billal Sherifi.

Duhet përkujtuar që Aida Dërguti ishte pjesë e luftës së UÇK-së, dhe njihet si krah i luftës, e një kalim i tillë edh do të ishte i mundshëm.
Shtuar më 12/12/2017, ora 11:13

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori