​Mustafa para mediave: Opozita të kthehet në Parlament
Kryeministri Isa Mustafa ka lajmeruar një konferencë të jashtëzakonshme për media në seline e Qeverise.

Ai u ka bërë thirrje partive të opozitës të kthehen në Parlament dhe të vazhdojë puna normale e këtij institucioni.

"Qeveria që unë drejtoj është e vendosur pavarësisht vështirësive të qoj Kosovën drejt integrimit. Qeveria është dhe do të jetë e hapur për opozitën", tha Mustafa.

Ai u ka bërë thirrje edhe qytetarëve që ta kritikojnë qeverinë dhe institucionet kur bëjnë gabime, dhe të jenë pjesë aktive në zhvillimin e jetës publike në Kosovë.

Sipas Mustafes, cdo marrëveshje që do të arrihet në Bruksel, do të dërgohet fillimisht në Gjykatën Kushtetuese, për ta bërë verifikimin e përputhshmërisë së marrëveshjeve me kushtetutën e Republikës së Kosovës. /albeu.com/
Shtuar më 24/11/2015, ora 11:34

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori