81 persona kërkojnë të kthehen në Mitrovicën Veriore
Rreth 81 persona kanë bërë kërkesë që të kthehen në shtëpitë e tyre në Mitrovicën Veriore. Ndërkohë nuk ka asnjë informacion se cilit komunitet i përkasin këta persona, në janë shqiptarë serb ose edhe nga nacionalitet tjera, banorë në veri të Mitrovicës, transmeton Tribuna.

Ministria për Kthim dhe Komunitete përmes një e-maili në gjuhën shqipe por edhe në gjuhën serbe nuk ka dhënë shumë detaje për kthimin e shqiptarëve në lagjen "Kroi i Vitakut", në Mitrovicën veriore. /albeu.com/

Shtuar më 16/11/2015, ora 10:13

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori