136 persona konfirmohen pozitivë me COVID-19, humbin jetën tetë pacientë
Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR dhe në laboratoret private, janë testuar gjithsej 471 mostra të marra nga ShSKUK.

Nga gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren rezultuan 136 raste pozitive.

Brenda 24 orëve janë raportuar 8 raste të vdekjes për shkak të koronavirusit.

Numri total i rasteve pozitive është 12.683 raste nga 48.232 persona të dyshimtë me virusin SARS-CoV-2.

Në total kanë humbur jetën 488 persona, si pasojë e Covid.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 131 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 8.788 raste, kurse numri i rasteve aktive është 3.407.

Rastet pozitive janë nga: komuna Prishtinë 51 raste, komuna Podujevë 10 raste, komuna Fushë Kosovë 9 raste, komuna Ferizaj 7 raste, komuna Gjilan 7 raste, komuna Mitrovicë 7 raste, komuna Vushtrri 6 raste, komuna Pejë 5 raste, komuna Skenderaj 5 raste, komuna Drenas 4 raste, komuna Malishevë 4 raste, komuna Gjakovë 3 raste, komuna Klinë 3 raste, komuna Kamenicë 2 raste, komuna Kaçanik 2 raste, komuna Lipjan 2 raste, komuna Prizren 2 raste, komuna Obiliq 2 raste dhe me nga një rast komunat Istog, Junik, Shtime, Suharekë dhe Viti.
Shtuar më 25/08/2020, ora 15:34

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori