7 viktima dhe 227 të prekur, detaje nga gjendja e të shtruarve në Kosovë
Dy pacientë të prekur me koronavirus vazhdojnë të jenë në gjendje kritike në Kosovë dhe po trajtohen me ventilim mekanik.

Përveç tyre, pesë pacientë janë në gjendje të rëndë me oksigjenoterapi.

Në Klinikën Infektive deri të premten janë hospitalizuar 44 pacientë, 40 të prekur me sëmundjen Covid-19, që shkakton koronavirusi derisa për katër të tjerë priten rezultatet.

Pacientët tjerë është thënë se janë në gjendje te qendrueshme. Sipas të dhënave të fundit, në të gjitha komunat e Kosovës është raportuar përkosovame koronavirus, duke përshirë 38 persona të shëruar dhe shtatë të vdekur.
Shtuar më 10/04/2020, ora 10:50

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori