5 mijë të burgosur politik
Do të ketë afat shtesë për aplikimet për njohjen e statusit të dënuarve, të burgosurve dhe të përndjekurve politikë. Këtë fakt e bën të ditur, kreu i Shoqatës së ish të burgosuve poltik, Hydajet Hyseni.

Sipas tij,do të ketë një komision që do të vendosë për këtë çështje, shkruan Epoka e Re. Askush nuk do të privohet nga aplikimi dhe deri më tani kanë aplikuar 5 mijë të burgosur politik nga të gjitha kategoritë. /albeu.com/

Shtuar më 03/05/2013, ora 10:26

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori