379 raste të reja nga COVID-19 në Kosovë, sa viktima pati sot?
Në 24 orët e fundit janë shënuar 379 raste të reja dhe tre viktima nga COVID-19 në Kosovë. Konkretisht kanë ndërruar jetë një 82 vjeçar nga Kamenica, një 82 vjeçar nga Peja dhe një 90-vjeçar nga Prishtina. Numri total i rasteve pozitive me COVID ka shkuar në 57,696 në total, ndërsa janë shënuar gjithsej 1450 viktima.

“Brenda 24 orëve janë raportuar 3 rastevdekjes me SARS CoV-2 pozitiv. Rastet e vdekjes janë nga komunat: Kamenicë 1 rast (82 vjeç), Pejë 1 rast (82 vjeç), Prishtinë 1 rast (90 vjeç)”, thuhet në njoftim.

Numri total i rasteve pozitive është 57,696 raste nga 218,142 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 1.450 rastevdekjes. Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 244 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 50,731 raste, kurse numri i rasteve aktive është 5,515.

“Rastet pozitive janë nga komunat: Prishtinë 159 raste, Prizren 28 raste, Pejë 25 raste, Klinë 17 raste, Deçan 16 raste, Mitrovicë 14 raste, Vushtrri 12 raste, Fushë-Kosovë 11 raste, Malishevë 11 raste, Suharekë 11 raste, Gjilan 10 raste, Istog 9 raste, Rahovec 8 raste, Gjakovë 7 raste, Podujevë 7 raste, Lipjan 6 raste, Dragash 5 raste, Skenderaj 5 raste, Drenas 4 raste, Junik 3 raste, Kamenicë 3 raste, Viti 3 raste, Ferizaj 2 raste, Obiliq 2 raste, Graçanicë 1 rast”, njofton IKSHPK.
Shtuar më 23/01/2021, ora 15:26

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori