20 mijë euro kaucion, lirohet Rexhepi
Hashim Rexhepi
Është liruar nga paraburgimi ish guvernatori i Bankës Qendrore të Kosovës, Hashim Rexhepi. Mësohet se ai ka paguar 20 mijë euro kaucion. Rexhepi është arrestuar më 23 gusht në zyrën e tij dhe që nga ajo kohë ishte në paraburgim.

Pas qëndrimit disamujor në burg, Rexhepi u shkarkua nga posti i guvernatorit nga Kuvendi i Kosovës.

Rexhepi është arrestuar me dyshimin se kishte kryer disa vepra penale, si korrupsion, keqpërdorim të detyrës zyrtare, ryshfetmarrje, shmangie tatimi, ushtrim të ndikimit e pastrim parash.
Shtuar më 19/11/2010, ora 10:26
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori