2 muaj burg për Shefqet Kabashin
Shefqet Kabashi
Tribunali i Hagës ka dënuar me 2 muaj burg, Shefqet Kabashin, për shkak të shpërfilljes së gjykatës Më 26 gusht të këtij viti, Kabashi ka pranuar fajësinë për akuzat, sipas të cilave ai me vetëdije dhe qëllimisht ka refuzuar ose dështuar t`iu përgjigjet pyetjeve si dëshmitar në rastin Ramush Haradinaj, Idriz Balaj dhe Lah Brahimaj.

Në kuadër të dënimit llogariten 31 ditët që Kabashi tashmë i ka kaluar në paraburgim.
Shtuar më 16/09/2011, ora 18:00

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori