18 vjet nga rënia e Zahir Pajazitit
Sot bëhen 18 vjet nga rënia e komandant Zahir Pajazitit dhe bashkëluftëtarëve të tij, Edmond Hoxha dhe Hakif Zejnullahu.

Gjatë ditës pritet të bëhen homazhe tek shtatorja e Zahir Pajazitit në kryeqytet, ku edhe Sheshi mban emrin e tij, ndërsa në mesditë mbahet Akademinë Përkujtimore për të tre.

Akademia mbahet në Teatrin Kombëtar.

Dëshmorët Zahir Pajaziti së bashku me Hakif Zejnullahun dhe Edmond Hoxhën, ranë heroikisht më 31 janar të vitit 1997 në Pestovë të Vushtrrisë. /albeu.com/
Shtuar më 31/01/2015, ora 10:51

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori