1.300 zyrtarë të Kosovës dyshohen për korrupsion
Drejtori i Agjencisë Kundër Korrupsionit (AKK), Hasan Preteni në një intervistë për “Epokën e re” ka bërë me dije se në mesin e një mijë e treqind personave të dyshuar për korrupsion, ka zyrtarë të niveleve të ndryshme nga të gjitha institucionet.

Ai tha se ligji nuk lejon që emrat e zyrtarëve të bëhen publik.

Hasani theksoi se AKK-ja nuk ka aspak presione nga politika dhe se do ta kryejë punën e saj në parandalimin e korrupsionit në vend./albeu.com/
Shtuar më 19/11/2014, ora 11:38

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori