100 mijë euro-t e dy Qeverive mund t'i jepnin edhe individët
Dhënia e një fondi prej 100 mijë euro nga qeveria e Shqipërise dhe Qeveria e Ksovës, duket se e ka zhgënjyer Jonuz Musliun, Kreuetarin e Kuvendit Komunal të Bujanocit.

Ai shprehet se vendimi i ditës së shtunë nga dy Qeveritë shqiptare, për të ndarë 100 mijë euro për Luginën e Preshevës, është hajgare, pasi sipas tij, këto para do të mund t’i ndanin edhe individët.

“Këto para që do të ndahen për Luginën e Preshevës munden edhe individët të bëjnë. Lugina e Preshevës është çështje kombëtare jo humanitare”, shprehet Musliu.

Në intervistën e dhënë për “Zërin” Musliu thotë se mënyra më e mirë, më e drejtë dhe më e qëndrueshme për zgjidhjen e çështjes shqiptare në Luginë të Preshevës është bashkimi me Kosovën. /albeu.com/
Shtuar më 12/01/2014, ora 11:46
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori