Fatale të bojkotohen zgjedhjet në veri të Kosovës
Pasojat e një bojkoti të mundshëm të zgjedhjeve lokale nga serbët e veriut të Kosovës mund të jetë serioze dhe fatale. Kështu ka thënë kreu i Komisionit Parlamentar për Kosovën në Kuvendin e Serbisë Milovan Drecun.

Sipas tij, udhëheqjet komunale do të merren nga shqiptarët, boshnjakët dhe përfaqësuesit serbë të Partisë së Pavarur Liberale.

“Atëherë, me urdhër të Prishtinës, këto komuna do ta braktisin Asociacionin dhe praktikisht do ta bëjnë të pavlefshëm”, ka thënë ai për Dnevnik, citon Telegraf.

“Kam frikë se nga disa individë, që flasin për bojkot, ka keqkuptime e ndoshta edhe interesa personale”. /albeu.com/
Shtuar më 02/09/2013, ora 10:38
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori