Bechtel dhe Shtrabag në garë për ndërtimin e autostradës Prishtinë -Hani i Elezit
Pas katër vjetësh, kompania amerikane, Bechtel dhe ajo austriake, Shtrabag kanë hyrë në garë për ndërtimin e autostradës Prishtinë – Hani i Elezit.

Sipas Express, këto kompani ishin konkurrentët kryesorë për ndërtimin e autostradës Morin – Merdar, të cilën e fitoi Bechtel. Tash, pas shpalljes së shprehjes së interesit nga Ministria e Infrastrukturës për ndërtimin e autostradës Prishtinë-Shkup, Bechtel dhe Shtrabag kanë konkurruar të parët. /albeu.com/
Shtuar më 08/10/2012, ora 12:19

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori