YouTube heq 60% të kanaleve me përmbajtje origjinale
Youtube
Në Janar 2012, YouTube njoftoi se do të prezantonte rreth 160 kanale me përmbajtje të freskëta dhe origjinale, për të konkurruar me kanalet televizive dhe programet e rrjeteve të tjera, shkruan Portali Krokodili. Më pak se një vit më vonë, ajo po heq më shumë se gjysmën e tyre.

YouTube investoi $200 milionë në këtë projekt, i cili përfshin kanale si The Onion, Jeta e Jay-Z dhe Times. Me sa duket, shpërblimet nuk kanë qenë aq të mëdha: 60% e tyre po fshihen dhe YouTube do të paguajë 100% të të ardhurave hyrëse nga ato që nuk rinovohen.

Për sa iu përket atyre që do të hiqen dhe do të rrinë, uebfaqja All Things D raporton se nuk janë të ardhurat faktori vendimtar, por koha e shikimit të kanaleve. /albeu.com/
Shtuar më 12/11/2012, ora 16:57

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori