YouTube heq 60% tė kanaleve me pėrmbajtje origjinale
Pëlqej
Youtube
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Nė Janar 2012, YouTube njoftoi se do tė prezantonte rreth 160 kanale me pėrmbajtje tė freskėta dhe origjinale, pėr tė konkurruar me kanalet televizive dhe programet e rrjeteve tė tjera, shkruan Portali Krokodili. Mė pak se njė vit mė vonė, ajo po heq mė shumė se gjysmėn e tyre.

YouTube investoi $200 milionė nė kėtė projekt, i cili pėrfshin kanale si The Onion, Jeta e Jay-Z dhe Times. Me sa duket, shpėrblimet nuk kanė qenė aq tė mėdha: 60% e tyre po fshihen dhe YouTube do tė paguajė 100% tė tė ardhurave hyrėse nga ato qė nuk rinovohen.

Pėr sa iu pėrket atyre qė do tė hiqen dhe do tė rrinė, uebfaqja All Things D raporton se nuk janė tė ardhurat faktori vendimtar, por koha e shikimit tė kanaleve. /albeu.com/
Shtuar më 12/11/2012, ora 16:57
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga

Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga "mjetet" qė opozita ka pėrdorė sot kundėr qeverisė nė protestėn e mbajtur nė Tiranė.