Yahoo! zbulon logon e re (VIDEO)
Yahoo!
Pasi ka shfaqur versione të reja të logos çdo ditë për 30 ditë, Yahoo! tani ka prezantuar logon e re të kompanisë. Kjo është ndryshimi i parë i logos në 18 vjet, për kompaninë që ndihmoi për të popullarizuar kërkimin për gjërat në internet.

Krijimi i një logoje të re, që do të zëvendësojë diçka të njohur si dizajni origjinal i Yahoo, nuk është një detyrë e lehtë. Shefja ekzekutive e Yahoo!, Marissa Mayer ka postuar këtë mëngjes në faqen e saj personale në Tumblr, se edhe ajo ka ndihmuar për të krijuar logon e re, transmeton krokodili.com.

Rezultati përfundimtar nuk është shumë larg nga origjinali, por ende ka një pamje moderne dhe të bukur. Yahoo! do të vendosë logon e saj të re në shërbimet e ndryshme në javët e ardhshme.
Shtuar më 07/09/2013, ora 13:42

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori