Yahoo braktis Microsoft-in pėr Facebook-un
Pëlqej
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Marrėveshja aktuale mes Microsoft-it dhe Yahoo-sė ku motori kėrkimor Bing ėshtė integruar brenda uebfaqes Yahoo mund t’i vijė fundi, bėhet e ditur sipas njė raporti tė ri.

Raporti pohon se Yahoo ėshtė nė diskutime me Facebook-un pėr tė arritur njė marrėveshje pėr motorin kėrkimor midis dy kompanive.

GazetaTelegraph raporton se nėpėrmjet burimeve tė paidentifikuara, presidentja e re e Yahoo-sė Marissa Mayer ka biseduar privatisht me shefen operative tė Facebook-ut Sheryl Sandberg. Artikulli thotė se bisedimet mund tė ēojnė nė njė bashkėpunim mes Yahoo-sė dhe Facebook-ut pėr tė krijuar njė motor kėrkimi dhe pėr tė sfiduar rivalėt Google dhe Microsoft.

Themeluesi i Facebook-ut Mark Zuckerberg, muajt e fundit ka lėnė tė kuptohet se kompania po zhvillon teknologjisė e saj kėrkimore. Nė njė intervistė tė kohėve tė fundit, ai citohet tė ketė thėnė, “Facebook ėshtė pozicionuar nė mėnyrė unike pėr t’iu pėrgjigjur pyetjeve qė kanė njerėzit. Nė tė ardhmen ne do ta realizojmė kėtė. Kemi njė ekip tė caktuar qė po punon pėr kėtė.”

Microsoft dhe Yahoo kanė nėnshkruar njė marrėveshje 10 vjeēare nė 2009, qė e vendoste motorin kėrkimor Bing bazė pėr rezultatet kėrkimore tė Yahoo-sė. Marrėveshja ka lejuar qė Bing tė marrė njė pjesė tė motorit kėrkimor Google.
Shtuar më 22/11/2012, ora 18:19
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
Get Adobe Flash player
 
Kombėtarja shqiptare ka shfaqur njė lojė tė bukur duke arritur tė barazojė 1-1 nė ndeshjen miqėsore ndaj Francės qė u zhvillua nė Stade de Rennes nė praninė e rreth 3000 tifozėve shqiptarė.

Kombėtarja shqiptare ka shfaqur njė lojė tė bukur duke arritur tė barazojė 1-1 nė ndeshjen miqėsore ndaj Francės qė u zhvillua nė Stade de Rennes nė praninė e rreth 3000 tifozėve shqiptarė.