Windows Live Messenger drejt fundit
Pëlqej
Abonohu për lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Duket se pas më shumë se 10 vite po i afrohet fundi i Windows">Windows">Windows">Windows Live">Live">Live">Live Messenger">Messenger">Messenger">Messenger i Microsoft-it a, kanë bërë të ditur në ‘The Verge’, ku thonë se Microsoft së shpejti (më herët këtë javë, më së voni deri në fund të vitit) do ta dërgoj në pension Messenger">Messenger">Messenger">Messenger-in, të cilin do ta zëvendësojë Skype, shkruan Zëri.

Lajmi i mirë është se përdoruesit mund të regjistrohen në kompjuterët e tyre sikurse tani dhe mund t’i mbajnë kontaktet e tyre të MSN-s, por do të kenë qasje përmes bërthamës Skype. Nga versioni Skype 6.0, përdoruesit kanë mundësinë që të kyçen në Skype duke përdorur llogarinë e Microsoftit apo Facebook-ut.
Shtuar më 09/11/2012, ora 10:26
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Negociatorët e lartë të BE-së, McAllister dhe Fleckenstein duke dalë nga zyrat e PD-së

Negociatorët e lartë të BE-së, McAllister dhe Fleckenstein duke dalë nga zyrat e PD-së