WhatsApp do të ndalojë së funksionuari në këto telefona në prag të Vitit të Ri (FOTO LAJM)

WhatsApp do të ndalojë së funksionuari në disa sisteme operative të telefonit pas datës 31 dhjetor 2017.

Aplikacioni popullor i mesazheve bëri njoftimin dhe shpjegoi se po shikon përpara platformave iOS dhe Android.

"Ndërsa shohim përpara për shtatë vitet e ardhshme, ne duam të përqendrojmë përpjekjet tona në platformat e lëvizshme që shumica e njerëzve përdorin", tha kompania në një postim në blog, prcjell albeu.com

Çdo pajisje BlackBerry me BlackBerry OS ose BlackBerry 10 nuk do të jetë më në gjendje të përdorë aplikacionin e mesazheve në 2018.

BlackBerry është zhvendosur në Android këtë vit, por aparatet më të vjetra ende përdorin softuerin e vet në shtëpi.

Përveç kësaj, çdo telefon që përdor sistemin operativ Microsoft të Windos 8.0 (ose më të vjetër) nuk do të mbështetet.

Për shkak të përkrahjes së saj ndër-platformë është bërë platforma më e popullarizuar e mesazheve në botë.

"Ky ishte një vendim i vështirë për ne, por e drejta për t'i dhënë njerëzve mënyra më të mira për t'i mbajtur në kontakt me miqtë, familjen dhe të dashurit e tyre duke përdorur WhatsApp". /albeu.com/


Shtuar më 26/12/2017, ora 14:14

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori