Teknologjia prezanton dyshekun që na ndalon të gërhasim (VIDEO)
Pëlqej
Pasi mjekësia nuk ka gjetur një zgjidhje për njerëzit të cilët gërhasin, teknologjia tashmë ka një zgjidhje dhe është e hatashme.
Një dyshek i ri ‘inteligjent’ është projektuar që të ndalojë njerëzitgërhasin.

Dysheku i përshtatet pozicioneve të ndryshme të trupit, dhe në momentin që dëgjon të gërhitur, i ngre kokën personit në mënyrë që ai/ajo të ketë një frymëmarrje pa zhurmë.

360 Smart Bed u prezantua në fillim të kësaj jave në panairin teknologjik CES 2017, në Las Vegas.

Dysheku mund të përdoret gjithashtu edhe si zile zgjimi në mëngjes./albeu.com/

Shtuar më 06/01/2017, ora 17:34
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori