Të gjitha mesazhet tona janë lexuar! Skandali i Facebook s'ka të ndalur
Pëlqej
Skandalet në Facebook nuk paskan të ndaluar. Krijuesi i Facebook-ut, Mark Zuckerberg ka bërë një deklartë e cila ka shokuar përdoruesit e tij.

Ai ka pranuar se kompania e tij lexon të gjitha mesazhet e shkëmbyera midis përdoruesave.

Facebook lexon të gjitha tesktet dhe fotot/videot të shkëmbyera, në mënyrë që ato të mos jenë materiale të jashtë-ligjshme.

Pavarësisht se Facebook thekson se kjo bëhet për të mirën e përdoruesve, kjo deklaratë ka thelluar pakënaqësitë e përdoruesve. /albeu.com/

Shtuar më 07/04/2018, ora 16:01
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori