Snapchat është i rrezikshëm për përdoruesit, ja arsyeja
Pëlqej
Sipas nj ëstudimi të bërë së fundmi aplikacioni “Snapchat”, përpos kreativitetit, është edhe i rrezikshëm për përdoruesit e tij, sidomos për adoleshentët.

Përdoruesit e kësaj gjenerate bëjnë fotografi, i postojnë, dhe ndjekësit e tyre të mund t’i shohin ato fotografi për disa sekonda.

Kjo është dhe arsyeja përse "Snapchat" po përdoret nga shumë njerëz në botë, sidomos nga të rinjtë, të cilët duke parë atë që bëjnë shokët e tyre kanë dëshirën për të bërë më shumë dhe për të patur një jetë si ajo virtualja.

Ky aplikacion akuzohet se po krijon një jetë të rremë. Përveç kësaj gjithçka që postohet është publike.

Prandaj përdoruesit duhet të tregohen të kujdesshëm. Ju mund t'ju dërgoni miqve një mesazh në privat, por shumë shpejt ajo do të publikohet në publik duke ju nxjerr sekretet.

“Mjafton ta kërkoni me emrin tuaj mesazhin, që i keni dërguar në privat shokut tuaj dhe ‘Google’ e gjen menjëherë, prandaj kjo nuk është privatësi”, thotë studimi./Albeu.com/

Shtuar më 15/03/2017, ora 09:33
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori