Skype Translator, mundëson komunikimin mes të huajve
Microsoft prezanton versioni më të ri që ka sjellë në shërbim të Skype, Skype Translator, i cili është një mundësi e mirë dhe që ndihmon për të eleminuar problemet në komunikimin me të huajt.

Skype Translator që është në dispozicion për Windows 8.1 dhe Windows 10, bën përkthim në kohë reale. Ky është një aplikim i cili ka rezultuar i suksesshëm në videot e Microsoftit.

Deri më tani pjesë e këtij versioni janë vetëm gjermanishtja, anglishtja dhe spanjishtja, por së shpejti pritet që ai të jetë dhe në shërbim të gjuhëve të tjera. /albeu.com/
Shtuar më 13/04/2015, ora 13:34
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori