Shtyhet nxjerrja në treg e Iphone 8
Pëlqej
Edhe pse tashmë dihet se iPhone 8 është duke u pritur me padurim nga njerëzit, fatkeqsisht Fast Company shkruan se ai mund të vonohet për shkak të problemeve me soft8are.

Fast Company nëpërmjet një raporti përshkruan situatën brenda Cupertinos, një nga më të tensionuarat në vitet e fundit.

Duket se pajisja e re e Apple është goditur nga problemet e softëare që kanë të bëjnë në veçanti me dy risitë e telefonit, sensori i njohjes së fytyrës 3D dhe ushqimi me ëireless.

Sipas kësaj faqe, është përditësimi i sistemit operativ, iOS 11.1, që do të plotësojë përfundimisht iPhone8, dhe t'i japë mundësinë përdoruesit ta shfrytëzojë 100%. /albeu.com/

Shtuar më 14/07/2017, ora 17:25
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori