Shpenzoni kohë në Facebook? Një lajm i mirë vjen për ju
Pëlqej
Një studim i kryer në 12 milionë përdorues të Facebook sugjeron se rrjeti social mund të jetë një faktor për një jetë të gjatë, dhe nuk ka rëndësi se sa shumë “pëlqime” i merrni.

Hulumtimi u krye nga hulumtuesit e Universitetit të Kalifornisë në San Diego, transmeton Gazeta Express.

Ai është publikuar sot në “Proceedings of the National Academy of Sciences”. "Bashkëveprimi online duket se është i shëndetshëm kur aktiviteti online është i moderuar dhe plotëson bashkëveprimin offline", tha Ëilliam Hobbs i cili punoi në këtë studim./albeu.com/
Shtuar më 23/12/2016, ora 09:21
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori