Samsung prezanton tabletin Galaxy Note 10.1 2014 (FOTO LAJM)

Samsung prezanton tabletin Galaxy Note 10.1 2014
IFA 2013: Samsung ka prezantuar tabletin e tij të fundit, Galaxy Note 10.1 2014. I mbiquajtur “Versioni 2014″, tableti i fundit i Samsung është vetëm 7.9 milimetra i trashë dhe vjen me një ekran me rezolucion të lartë (2560 x 1600).

Tableti Galaxy Note 10.1 2014 mbart procesorin e Samsung, 8-core Octa 1.9GHz me 3GB RAM, një kamerë 8-megapikselë në pjesën e pasme dhe një kamrë 2-megapikselë përpara. Tableti do të ofrohet në tre kapacitete, me 16GB, 32GB dhe 64GB memorie të brendshme, shkruan krokodili.

Ashtu si Galaxy Note 3 dhe Galaxy Gear, tableti do të dalë në treg në 149 vende më 25 Shtator. Galaxy Note10.1 2014 do të vijë në tre konfigurime uajërles: vetëm Wi-Fi, Wi-Fi dhe 3G, Wi-Fi dhe 4G LTE. /albeu.com/
Shtuar më 07/09/2013, ora 13:23
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori