Sa vlen Twitter?!
Twitter
Injeksioni i fundit financiar i investitorëve, vlerën e Twitter-it e ka ngritur në 4 miliardë dollarë. Këto janë të dhëna të kompanisë SharesPost, bursës alternative në të cilën të interesuarit blejnë dhe shesin aksionet pronë e kompanive private.

Twitter gjatë janarit ka marrë investime në vlerë 300 milion dollarë, ndërsa në këto investime udhëheq kompania ‘Kleiner Perkins Caufield & Byers’.

Prapë, kapitalizmi tregtar i Twitter-it sipas disa transaksioneve të fundit private, mund të jetë rreth 6 miliardë dollarë dhe është fakt se vlera e përgjithshme e kësaj kompanie, vazhdimisht po rritet.
Shtuar më 28/01/2011, ora 15:40

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori