Panoramio me dizajn të ri
Panoramio, një shërbim në pronësi të Google që tregon fotot e vendeve të ndryshme dhe është një burim i rëndësishëm i imazheve për Google Earth dhe Google Maps, ka marrë një pamje të re që vendos theks më të madh në fotot e saj.

Një postim në blog nga menaxheri i produkteve, Evan Rapoport shpjegon se fotot janë tani më shumë se tre herë më të mëdha, ndërsa edhe fotot e paraafishimit në faqet e profilit dhe në hartën e botës janë më të mëdha, transmeton krokodili.com.

Rapoport thotë se Google ka punuar me komunitetin e përdoruesve të Panoramio për të mbajtur riorganizimit të rëndësishëm për ta, por paraqitja e vjetër do të mbeten të aksesueshme për “pak kohë” më gjatë për ata që e preferojnë atë.

Panoramio u zhvillua nga dy spanjollë në vitin 2005 dhe u ble nga Google në vitin 2007.Ueb faqja pretendon të ketë “miliona” fotografi, që nga viti i kaluar, ajo ka pasur rreth 20.000 ngarkime të reja në ditë.
Shtuar më 02/09/2013, ora 12:37

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori