Pajisjet Motorola së shpejti me Android 5.0 Lollipop
Motorola ka pohuar se do të pajisë të gjidhë pajisjet e saj të prodhuara në vitin 2013">2013-2014 me sistemin e ri operativ Android 5.0 Lollipop.

Disa nga pajisjet që pritet të instalohet ky sistem janë Moto Maxx, Moto E, Moto X 2013">2013, Moto G 2013">2013, Droid Ultra, Droid Maxx dhe Droid Mini.

Inxhinier Luciano Carvalo, shkruan se; "Pas shumë fjalëve që po qarkullojnë për këtë temë, unë dua t’ju siguroj se jemi duke punuar shumë në të dhe siç kemi premtuar pajisjet tona të prodhuara në vitin 2014 dhe 2013">2013 do të pajisen shumë shpejt me Lollipop". /albeu.com/
Shtuar më 13/01/2015, ora 14:11
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori