Në Maqedoni përgatitet versioni shqip në softuerin e Microsoftit
Albeu.com
Sipas shtypit maqedonas, versioni i parë në gjuhën shqipe i windowsit do të jetë gati në mesin e muajit korrik të këtij viti.Firma çeke "Moravaia" është duke përgatitur versionin shqip në softverin e "Microsoft" për nevojat e tregut shqiptar dhe kosovar, kurse atë mund ta shfrytëzojnë gratis edhe shqiptarët në Maqedoni, të cilët i kanë legalizuar Windowsat e kompanisë. Ndërkohë drejtor i "Majkrosoftit" për Maqedoninë Ilianço Gagovski tha se së shpejti duhet ta zjedhë një lektor për versionin shqip të windowsit.
Shtuar më 14/06/2005, ora 23:41
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori