Në 2017 interneti mund të ndërpritet në të gjithë botën
Pëlqej
Abonohu për lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Një ekspert i sigurisë nga LogRhythm në SHBA deklaroi se në vitin 2017">2017 mund të ndodh një sulm kibernetik i shkallës së lartë që mund të ndërpresë përgjithmonë internetin.

“Në vitin 2017">2017 do të shohim një goditje të madhe dikur, diku”, tha eksperti i sigurisë James Carder.

Kjo jo vetëm që do të pengonte qasjen tuaj në Facebook, por do të kishte pasoja katastrofike në të gjithë botën.

“Nëse interneti bie, tregjet financiare do të fundosen”, shtoi Carder. Ai tha për Business Insider se kriminelët kibernetikë tashmë janë duke punuar në diçka, përderisa tha se ata janë duke testuar disa raketa duke i gjuajtur ato në oqean”./albeu.com/


Shtuar më 23/12/2016, ora 11:00

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 

"Lumturi dhe krenari, mes arbëreshevë që ruajtën gjuhën dhe kulturën për më shumë se 5 shekuj dhe me fëmijë Të mrekulluëshëm!" {Lorik Cana}