Mos kini frikë se humbni celularin, kjo është mënyra më e lehtë për ta gjetur
Aplikacioni Find my Device i cili të ndihmon shumë kur të humbet celulari, në fakt është përmirësuar ndjeshëm.

Por detaji më i ri që është shtuar tregon për vendodhjen në ambiente të brendshme që do të thotë se nëse harroni telefonin në një dyqan, nuk do të shikoni thjeshtë dyqanin por edhe vendin brenda dyqanit.

Google Maps funksionon për mrekulli sa i përket vendodhjes së telefoni në ambiente të jashtme. Megjithatë për lokalizim më të mirë, Google kërkon nga përdoruesit të ngarkojnë një plan të detajuar të hapësirës dhe kateve.

Një shembull sesi kjo funksion e gjeni në foton e paraqitur të Madison Square.

Megjithatë Google nuk detajoi se për çfarë ndërtesash aplikohet ky sistem i ri.

Aplikacionin Find my Device e mund ta shkarkoni duke vizituar uebin google.com/android/find.
Shtuar më 15/12/2018, ora 13:38
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori