Microsofti "zhduk" butonin Start
Versionit të fundit të Microsoftit që pritet të dalë së shpejti në treg, Windows 8, do ti mungojë një buton vendimtar. Bëhet fjalë për butonin “Start”, të cilin Microsoft e ka pasur që prej Windows 95.

Këtë gjë raporton faqja “The Verge” ndërsa vetë Microsofti nuk ka bërë ende publik një lajm të tillë.

Bëhet fjalë për “zhdukjen” e Startit por jo për një buton që do të hapë programet. Kjo pritet të zëvendësohet me një shenjë tjetër e cila do të jetë me prekje.

Windows 8 prite të sjellë një ndryshim radikal sa i takon sistemit të operimit për kompjuterat dhe pajisjet e tjera që do të përdorin këtë sistem.

Risia tjetër do të jetë që përdoruesit do të kenë mundësi të lidhjen me hard disk on line.
Shtuar më 07/02/2012, ora 14:20

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori