Mashtrimet në rrjete sociale, WhatsApp merr vendimin e ri
Pëlqej
WhatsApp tani do të lajmërojë njerëzit kur mesazhet janë dërguar nga nje person ose kur nderrohet pajisje, në një përpjekje për të ndaluar mashtrimet vdekjeprurëse që po shpërndahen në aplikacion.

Ky ndryshim do të ndihmojë në ndjekjen e bisedave me një person dhe në grup.

Gjithashtu kjo ju ndihmon të përcaktoni nëse miku apo i afërmi juaj e ka shkruar vet mesazhin ose nëse ka ardhur nga dikush tjetër.

Ky përditësim vjen nga problemi me lajmet e rreme, që kanë qarkulluar përmes aplikacionit, të cilat WhatsApp kërkon t’i pengojë në shpërndarjen e tyre.
Shtuar më 13/07/2018, ora 18:07
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori