Lidhja e Internetit mund të arrijë deri në Hënë
Pëlqej
Abonohu për lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Një grup shkencëtarësh në bashkëpunim me NASA-n po projektojnë një “super modem” që do të bëjë të mundur lidhjen e internetit edhe në Hënë!

Në fakt shkencëtarët po përpiqen të krijojnë një pajisje me rreze të gjatë e cila do të jetë në gjendje të realizojë një “komunikim” mes Hënës dhe Tokës.

“Është e nevojshme të mendohet se qytetarët e ardhshëm të Hënës do të duan të shohin programin e tyre të preferuar televiziv, të chat-ojnë me miqtë që jetojnë në Tokë apo do të duan të navigojnë në rrjete të ndryshme sociale për t’u informuar për çdo gjë…ndaj, për këtë arsye, kemi menduar të krijojmë pajisjen e internetit të së ardhmes”, kanë thënë shkencëtarët./albeu.com/
Shtuar më 27/12/2016, ora 17:02

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Portali i njohur sportiv “Goal.com” ka publikuar karikaturën e ditës së sotme ku personazhet kryesore sigurisht do të ishin nga super ndeshja ndërmjet Barcelonës dhe Juventusit.

Në të është trinomi i frikshëm i Barcelonës MSN dhe dyshja e hekurt e mbrojtjes juventine, Bonucci-Chiellini.

Portali i njohur sportiv “Goal.com” ka publikuar karikaturën e ditës së sotme ku personazhet kryesore sigurisht do të ishin nga super ndeshja ndërmjet Barcelonës dhe Juventusit. Në të është trinomi i frikshëm i Barcelonës MSN dhe dyshja e hekurt e mbrojtjes juventine, Bonucci-Chiellini.