Lëndohen 7 persona, shpërthen në dyqan iPhone X-i parë
Mediat italiane bëjnë me dije se një shpërthim është regjistruar në orët e para të mëngjesit të sotëm në një pallat pesëkatësh në komunën Sesto San Giovanni në provincën e Milanos.

Mësohet se 6 persona janë plagosur mes tyre dhe 5 anëtarët e një familje shqiptare.

Sipas hetimeve të para shpërthimi ka ndodhur në apartamentin e një 73-vjeçari italian i cili ka pësuar djegje të rëndë në trup. Banesa e tij është shkatërruar plotësisht, shkruan Monitor.

apartamentin ngjitur me të strehohej një familje emigrantësh shqiptarë me 5 anëtarë; një cift i ri në moshën 35 e 32 vjeç, prindërit e njërit prej tyre në moshën 68 e 62 vjeç e djali 10 muajsh. /albeu.com/
Shtuar më 14/01/2018, ora 16:41
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori